دومین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان قزوین

دومین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان قزوین

دومین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان قزوین 150 150 Shamim Bakhit

شرکت رزیتان در دومین همایش اعطای گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف‌کنندگان استان قزوین، مفتخر به کسب لوح و تندیس این همایش شد.

دومین همایش اعطای گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان استان قزوین با حضور آقایان جمالی پور- استاندار قزوین، تابش- معاون وزیر و رئیس سازمان مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، لطف الله سیاهکلی، رجب رحمانی و روح الله عباسپور از نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان، در شرکت گلدیران، مستقر در شهرک صنعتی کاسپین برگزار شد.

در این مراسم، پس از سخنرانی مهندس مهدی حاجی بابا، مدیر عامل شرکت رزیتان درباره اهمیت حمایت از حقوق مصرف کنندگان، از واحدهای تولیدی حامیان حقوق مصرف کننده استان قزوین تجلیل و تقدیر شد. در همین راستا، شرکت رزیتان نیز به پاس تلاش در جهت ارتقای کیفیت محصولات و خدمات در عرصه تولید ملی و احترام به حقوق مصرف کنندگان با اعطای لوح و تندیس همایش مورد تقدیر قرار گرفت و لوح و تندیس این مراسم به مهندس حاجی بابا، مدیریت محترم عامل شرکت رزیتان اهدا گردید.

بخشی از سخنرانی آقای مهندس مهدی حاجی بابا در دومین همایش اعطای گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف‌کنندگان استان قزوین به شرح ذیل می باشد:

حمایت از حقوق مصرف کنندگان
حمایت از حقوق مصرف کنندگان
حمایت از حقوق مصرف کنندگان

” نخست این موفقیت را که نتیجه تلاش تمامی همکاران شرکت های حاضر در جلب رضایت مصرف­کنندگان و اعتماد مشتریان بوده است، به خانواده بزرگ صنایع استان، اعم از همکاران و مشتریان گرامی آنها تبریک می­گویم. در حال حاضر و با توجه به شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم ها در سالهای اخیر، مطالبات مصرف­کنندگان در دستیابی به کالاها و خدمات با کیفیت داخلی مطلوب، قیمت مناسب، دریافت خدمات پس از فروش و اطلاع و نظارت بر بازار، از اهمیت بالاتری نسبت به گذشته برخوردار است.

در همین راستا، شرکت رزیتان موفق شده است تا با طراحی و اجرای اقدامات استراتژیک مرتبط با مشتری مداری، حمایت از حقوق­ مصرف­کنندگان را بیش از پیش در رأس فعالیت های خود قرار دهد. بدین صورت، شرکت رزیتان جهت فراهم کردن خدمات پس از فروش، به صورت سالانه طرح رضایت سنجی مشتریان را با هدف دریافت بازخورد نسبت به کالاهای فروخته شده و خدمات ارائه شده، به اجرا در می­آورد. با طراحی و ایجاد بستر الکترونیکی، فرآیند رضایت سنجی مشتریان رزیتان به نیاز سنجی بازار و مشتریان و ارتقاء کیفیت محصولات این شرکت کمک به سزایی داشته است. هم چنین، شرکت رزیتان با فراهم کردن سامانه شکایت مشتریان، برای خریداران محصولات خود، این امکان را فراهم ساخته است تا از طریق تلفن، وبسایت و سامانه الکترونیکی رضایت سنجی، نسبت به احقاق حقوق خود اقدام نمایند. علاوه بر این، گارانتی کیفیت محصولات رزیتان، این امکان را برای مشتریان فراهم می­آورد تا در صورت بروز مشکل، با حضور تیم فنی، مشکلات در سریع ترین زمان ممکن بررسی و رفع گردد.

امیدوارم که در سایه این اعتماد و همراهی مشتریان گرامی خود، بتوانیم با ارائه خدماتی درخور، هم چنان رضایت بیش از پیش مشتریان را در کارنامه خود بگنجانیم”.

مهندس حاجی بابا در ادامه سخنرانی به نقش مسلولین در ارتقاء بحث مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کنندگان اشاره نمود:

” از آنجا که بحث مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کنندگان، قریب به بیش از 2 دهه می باشد که در کشور به صورت جدی تر و پررنگ تری مد نظر قرار گرفته و ارائه دهندگان محصول، سرویس و خدمات جهت حفظ جایگاه خود، بیش از پیش نیاز به در نظر گرفتن موضوع حقوق مصرف کنندگان و مشتریان خود پیدا کرده اند ، جا دارد به نقش جدی مسئولین در ارتقاء این مهم با عنایت به شعار سال 1400 که با عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها همراه گشته است، اشاره کنیم.

شایسته است که مسئولین امر و دولت مردان با مهیا نمودن امکان ایجاد بستر امن برای تولید کنندگان و خدمات دهندگان این مرز و بوم، شرایطی را فراهم نمایند تا ایشان بتوانند به دور از تنش های اقتصادی، سیاسی و بین المللی و با فراق بال بر تولید و ارتقاء کیفی و ارائه خدمات و در نهایت، رضایت مشتریان خود جامه عمل بپوشاند.

یکی از اقداماتی که در راستای انجام این مهم در طی دو سال گذشته صورت گرفته، تفویض اختیار به ستادهای تسهیل استانی جهت رفع مشکلات تولید کنندگان می باشد و مسئولین استانی ستاد تسهیل و اقتصاد مقاومتی در استان قزوین نیز، به طور جدی در راستای عمل به این موضوع اقدام نموده اند، و جا دارد برای ایشان ثبات قدم در این امر مهم و تاثیر گذار آرزو نمائیم. برآیند تمامی این موارد است که منتهی به رضایت مشتری ( که خود ما هستیم ) و ایجاد جو روانی آرام با تنش هرچه کمتر در جامعه می گردد.

به امید ساختن جامعه ایی با آرامش و آسایش بیشتر به واسطه احترام به حقوق یکدیگر”

[table id=25 /]

https://www.resitan.net/wp-content/themes/movedo-child