مصاحبه خبری شیمی نیوز

مصاحبه خبری شیمی نیوز

مصاحبه خبری شیمی نیوز 1600 869 Matin Azizi

مصاحبه شیمی نیوز با واحد مارکتینگ رزیتان

به گزارش شیمی نیوز؛ مصاحبه ای با حضور آقای لبانی مدیر بازاریابی و خانم عزیزی کارشناس ارشد مارکتینگ در راستای بیان دیدگاهشان در مورد نمایشگاه رنگ و رزین صورت گرفت.

 

ارزیابی شما از نمایشگاه امسال چیست؟

-امسال در مقایسه با سال های قبل نمایشگاه از رونق کمتری برخوردار بوده است.

برخی برندهای خوشنام حضور نداشته اند. ولی درکل تلاش شده تا به بهترین نحو برگزار گردد.

حضور برخی از شرکت های جدید نیز به چشم می خورد.

تفاوت بارز نمایشگاه با سال گذشته چیست؟

– از جمله نقاط قوت این نمایشگاه حضور گسترده تر شرکت های مطرح  از جمله شرکت های خارجی، تولیدی و بازرگانی نسبت به سال گذشته بود.

شرکت های داخلی در سال گذشته به دلیل بحران اقتصادی که با آن روبرو بودیم توانایی پیش بینی وضعیت پیش رو را نداشتند و به همین دلیل حضور کمرنگی در آن نمایشگاه داشتند.

اما امسال حضور شرکت های بزرگ و رونق صادراتی باعث شد تا در حوزه های مختلف شاهد افزایش ظرفیت نسبت به سال گذشته باشیم و بهبود وضعیت صادرات و واردات باعث شده بود مراجعه کنندگان بیشتری در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

هدف شما از شرکت در نمایشگاه چه بوده؟ و با توجه به این که امروز روز آخر نمایشگاه است به هدفتان دست یافتید؟

یکی از الزامات شرکت رزیتان به عنوان یکی از برند های قدیمی و به نام در صنعت رزین، حضور در نمایشگاه های مختلف در داخل و خارج از کشور می باشد.

نمایشگاه بین المللی رنگ و رزین که یکی از بزرگترین نمایشگاه ها در خاورمیانه است برای جلب مشتریان جدید و برقراری ارتباط با مشتریان قدیمی فرصت مناسبی را برای ما فراهم آورده است.

با توجه به این که شرکت رزیتان یکی از قدیمی ترین تولیدکننده های این صنعت است، بزرگترین دستاورد شما طی سال های فعالیتتان را چه چیزی می دانید ؟

– بزرگترین دستاورد ما اعتماد مشتریان بوده و آن هم به واسطه ی ثبات کیفیت و تنوع محصولات بدست آمده است. به طور تقریبی حدود ۵۰ صنعت گوناگون با شرکت ما در ارتباط هستند.

از صنایع ریخته گری تا کامپوزیت، رنگ و پوشش و صنایع مختلف دیگر به نوعی از محصولات ما استفاده می کنند.

رزیتان در ایران مبدع تولید انواع رزین است. رزین فنولیک به طور اختصاصی برای اولین بار در ایران توسط شرکت رزیتان تولید شده است و هم اکنون نیز بزرگترین تولید کننده ی این ماده می باشد.

رزیتان توانسته با ثابت نگه داشتن کیفیت و بهبود هر روزه ی محصولات خود در صنایع مختلف مانند: صنعت خودرو و ریخته گری حضورپررنگی در زمینه ی رزین های فنولیک داشته و نیاز کشور را از واردات مرتفع کند.

وجه تمایز شما با رقبا چیست؟

-در ابتدا باید به این نکته اشاره کنم که رزیتان به عنوان یک شرکت مطرح در زمینه ی رزین تنوع بسیار زیادی از محصولات را پوشش میدهد و هیچ یک از شرکت های رقیب این طیف گسترده ی محصولات را ندارند.

همچنین از تولید کنندگانی که در این نمایشگاه حضور داشتند هرکدام تنها بین دو تا سه گروه محصول را پوشش می دهند اما رزیتان نزدیک به سیزده گروه محصول دارد.

نکته ی بعدی، ظرفیت بالای شرکت رزیتان نسبت به شرکت های داخلی است.

ظرفیت اسمی بالغ بر ۷۵ هزار تن تولید رزین در سال و وجود ۱۴ راکتور در خط تولید ظرفیتی بی رقیب در میان شرکت های ایرانی است .

همچنین خدمات پس از فروش و ضمانت کیفیت یکی دیگر از وجوه تمایز است.

نکته ی آخر، ثبات کیفیت است که باعث شده اعتبار رزیتان همیشه محفوظ بماند.

کیفیت یکی دیگر از وجوه تمایز است. نکته ی آخر، ثبات کیفیت است که باعث شده اعتبار رزیتان همیشه محفوظ بماند.

چشم انداز سال آینده ی شما چیست؟

– یکی از مسائل مهم حفظ روند کنونی و فعالیت بر روی محصولات جدید مانند گلیسیرین است .

همچنین ورود به بازارهای جدیدکه تا به حال به آن ورود نکرده ایم به طور اختصاصی، با پشتیبانی تخصصی و فنی می تواند از اهداف دیگر ما در سال آتی باشد.

 برای پیشرفت و بهبود کسب و کارتان از فناوری های دیجیتال هم استفاده کرده اید؟

– در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ، امسال حضور پررنگ تری داشتیم.

با دو پلتفرم داخلی در حال همکاری هستیم. یکی از آن ها شیمی بازار است و بازخوردهای مثبتی نیز از آن داشته ایم.

هدفمان این است که با پلتفرم های مشابه علی بابا و وبسایت هایی که خارج از کشور در این حوزه فعالیت می کنند و برنامه ریزی جهانی دارند همکاری کنیم و از قابلیت های آنان نیز  بهره ببریم.

به طورکلی شرایط به گونه ای است که تبلیغات اینترنتی و مجازی پررنگ تر شده و با هزینه کمتر بازخورد بیشتری را به همراه دارد.

 ارزیابی شما از شیمی بازار چیست؟

– شیمی بازار پلتفرم کاربردی و خوبی است. بیشتر در حوزه های داخلی فعالیت می کند، ولی قسمتی از بازارهای صادراتی را نیز پوشش می دهد و صادرات جزو فعالیت های آینده ی این پلتفرم نیز قرار دارد.

ما در زمینه فعالیت های داخلی بسیار خوب با شیمی بازار ارتباط برقرار کردیم و استفاده از این پلتفرم برای ما مثبت بوده و امیدواریم در حوزه صادرات هم بتوانیم از آن کمک بگیریم و بازارهای صادراتی را نیز گسترش دهیم.

در آخر اگر نکته ای لازم می دانید بفرمایید.

– به عنوان جمع بندی این نکته لازم به ذکر است که در بسیاری از صنایع مباحث دیجیتال مارکتینگ و پلتفرم های تخصصی آن ها شناخته شده هستند،  اما در حوزه ی صنایع شیمیایی با خلا حضور اینگونه خدمات و شرکت ها روبرو هستیم و به همین دلیل پیشرفت در این حوزه با تلاش بیشتری انجام خواهد شد.

امسال برای اولین بار پاویون استارتاپی با همین موضوع در نمایشگاه حضور داشتند، و امیدواریم  شیمی بازار و پلتفرم های مشابه این خلا را پر کنند و پوشش های لازم را در این زمینه انجام دهند.

منبع: شیمی نیوز

https://b2n.ir/545235

[table id=25 /]

https://www.resitan.net/wp-content/themes/movedo-child