پوشش های صنعتی و رنگ_ پیش بینی بازار جهانی

پوشش های صنعتی و رنگ_ پیش بینی بازار جهانی

پوشش های صنعتی و رنگ_ پیش بینی بازار جهانی 700 467 Shamim Bakhit

آنالیز و پیش بینی بازار رنگ و پوشش های صنعتی در جهان تا سال 2027

مقدمه

رنگ و پوشش های صنعتی با پلیمرهایی چون اپوکسی ، پلی یورتان ، اکریلیک ، آلکید ، پلی استرها و فلوروپلیمرها تولید می شوند. پوشش های صنعتی عموما برای اطمینان از مقاومت در برابر خوردگی، افزایش دوام، جلوگیری از سایش و افزایش کارایی عملیاتی در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین کاربرد پوشش های صنعتی به منظور کنترل خوردگی فولاد یا بتن است.

بر اساس تحقیقات و آمارهای موجود جهانی، پیش بینی می شود که بازار رنگ و  پوشش های صنعتی تا پایان سال 2027 به رشدی معادل 119.54 میلیارد دلار آمریکا برسد که این خود نرخ رشد ترکیبی سالیانه (CAGR) را در دوره پیش بینی (سالهای2020 تا 2027) معادل 4.4% نشان می دهد.

محرک ها ی بازار

شهرنشینی سریع، توسعه طبقه متوسط جوامع​، افزایش زیرساخت ها و افزایش درآمد به رشد این بازار رنگ و پوشش های صنعتی کمک می کنند. اما، تقاضای فزاینده برای رنگ و پوشش های صنعتی سازگار با محیط زیست و همچنین نیاز به فرآیندهای کارآمد و پوشش های بادوام با زیبایی بیشتر، از عوامل اصلی تعیین کننده رشد بازار پوشش های صنعتی می باشند.

  • افزایش تقاضا در ایجاد فرآیندهای سبز و پایدارتر زیست محیطی

در صنعت رنگ و پوشش های صنعتی، تولیدکنندگان به طور مداوم در حال ارائه محصولات جدیدی در بازار می باشند که دارای ویژگی های سازگار با محیط زیست هستند. تولیدکنندگان رزین، رنگدانه ها، مواد افزودنی و پوشش های صنعتی تمرکز خود را در ایجاد فرآیندهای سبز و پایدارتر که از انرژی کمتری استفاده می کنند و نیز ضایعات و آلایندگی های کمتری تولید می کنند، افزایش داده اند

  • فناوری های جدید و تقاضا برای پوشش های پایه آب و پودری

علاوه بر این، امروزه ، فناوری ساخت پوشش های صنعتی تکامل یافته است. به عنوان مثال ، علاوه بر پوشش های مبتنی بر حلال (Solvent -based)، پوشش های مختلف دیگری نیز در بازار موجود است، از جمله: پوشش های پودری، پوشش های پایه آب (Water-born)، پوشش های با حلال کمتر و پوشش های UV. در نتیجه، استفاده از فن آوری های جدید تولید به تدریج باعث افزایش عملکرد پوشش های صنعتی شده است.

ترند های بازار بر اساس مصرف کننده نهایی

بر اساس مصرف کننده نهایی محصول ، بازار رنگ و پوشش های صنعتی در جهان به بخش های صنعتی ، پودری ، سازنده تجهیزات خودرو ، رنگ و پوشش خودرو ، محافظ ، چوب ، دریایی ، پوشش های سیم و ورق، بسته بندی و سایر محصولات طبقه بندی می شود. در سال 2019، سهم بازار جهانی پوششهای صنعتی بر اساس مصرف کننده نهایی به شرح ذیل بوده است:

سهم بازار جهانی پوششهای صنعتی بر

از سوی دیگر، در طول دوره پیش بینی (سالهای 2027 – 2020) و بر اساس موضوعات ذکر شده، برآورد می شود که بازار جهانی رنگ و پوشش های صنعتی در صنایع ذیل پیشرفت چشمگیری داشته باشد:

  • صنایع عمومی

افزایش فعالیت های ساخت و ساز و ازدیاد جمعیت طبقه متوسط جوامع ​​باعث ایجاد فرصت های سودآور برای بازار رنگ و پوشش های صنعتی می شود. استفاده روزافزون از پوشش های صنعتی در صنایع عمومی، به دلیل بالا بودن مقاومت در برابر خوردگی ، مقاومت شیمیایی و توانایی تحمل شرایط آب و هوایی مختلف می باشد.

  • صنایع خودرو سازی و تجهیزات خودرو

هم چنین، دوام بالا ، مقاومت شیمیایی و نیز مقاومت در برابر خراش و خوردگی، از عوامل اصلی استفاده از رنگ و پوشش های صنعتی در صنایع سازنده قطعات و تجهیزات خودرو می باشد.

  • صنایع چوب

پوشش های صنعتی با کمترین میزان ترکیبات آلی فرار (VOC)، به دلیل تشدید فشارهای نظارتی و ابتکارات و فناوری های جدید در رابطه با پایداری زیست محیطی، مورد توجه ویژه صنایع مبلمان و کف سازی با چوب است. تولیدکنندگان محصولات چوبی در حال حاضر، به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به پوشش های پایه آب دارای عملکرد بالا با انواع مکانیزم های پخت تحت فشار روی آورده اند.

  • صنایع دریایی

در رابطه با پوشش های پودری، این نوع محصولات از لحاظ زیست محیطی دارای یک مزیت و امتیاز مازاد نسبت به سایر موارد می باشند: تولید ضایعات به مقدار بسیار ناچیز و نزدیک به صفر و هم چنین بدون ترکیبات آلی فرار. نیاز به کمترین میزان ترکیبات آلی فرار (VOC)، به طور محتمل، صنعت پوشش دریایی را به سمت راه حل های زیست محیطی پایدارتر سوق می دهد.

جهت مطالعه بیشتر مقاله، می توانید به لینک زیر مراجعه فرمائید:

منبع:

https://www.fortunebusinessinsights.com/industry-reports/industrial-coatings-market-101741

Industrial Coatings Market Size, Share & COVID-19 Impact Analysis, By Resin (Acrylic, Alkyd, Polyurethane, Epoxy, Polyester, and Others), By Technology (Solvent-borne, Water-borne, Powder, and Others), By End-use (General Industrial, Powder, Automotive OE. (2020, October ). Retrieved from Fortune Business Insights : https://www.fortunebusinessinsights.com/industry-reports/industrial-coatings-market-101741

[table id=25 /]

https://www.resitan.net/wp-content/themes/movedo-child